الهه سبزاحتشام
by on September 27, 2018
74 views

بسم الله الرحمن الرحیم

گیاه زنجبیل یکی از گیاهانی است که در کتاب کلام الله قرآن مجید، آیه
"یسقون فیها کاسا کان مزاجها زنجبیلا" مربوط به سوره دهر (الانسان) آمده است "بهشتیان از نوشیدنی نوشانده میشوند که طعم و مزاج زنجبیل را دارد."
🌿یکی از زیباترین سوره های قرآن، سوره دهر (الانسان) است یکی از خواص این سوره قرآن افزایش انرژی حیاتی بدن است دراین سوره زیبا،نام چندداروی گیاهی آورده شده که خواص همه آنها بالا بردن انرژی حیاتی انسان است.
🌿توصیه و پیشنهادم به بیمارانی که از ضعف و بیحالی مفرط جسمی و روحی برخوردارند هرشب این سوره قرآن را تلاوت نمایند تا از خواص عظیم درمانیش بهره مند شوند.
🌿ریشه این گیاه در درمان سرگیجه، تعریق، تهوع و استفراغ ناشی از بیماریهای حركتی یا دریازدگی مؤثر واقع میشود.این گیاه همچنین گلودرد، سردردها، پاره ای از انواع دردهای قاعدگی و آرتریت وتب و درد ناشی از انواع سرماخوردگیها و آنفلونزا را کاملا درمان و تسکین میدهد.
🌿نحوه مصرف فرآورده های زنجبیل به سلیقه شخصی شما و آنچه شما را آزار می دهد،بستگی دارد.در كل،نباید روزانه بیشتر از دو تا چهار گرم زنجبیل مصرف كنید،چرا كه علاوه بر میزان زنجبیلی كه مصرف می كنید ممكن است مقداری از این ماده را نیز از طریق برنامه غذایی (یعنی از موادی نظیر آبجو زنجبیل، نان شیرینی زنجبیل دار،نان زنجبیل دار یا مواد غذایی مخلوط و سرخ شده) جذب كنید.
اگر زنجبیل تازه مصرف می كنید، حتماً مقدار مصرفی را وزن كنید تا تقریباً دریابید كه چه حدی از آن معادل 2 تا 4 گرم است.
🌿برای درمان،تهوع،گاز معده یا سوء هاضمه روزانه 2 تا 4 گرم ریشه تازه (معادل 0/25 تا 1 گرم پودر ریشه) یا 1/5 تا 3 میلی لیتر تنتور آنرا مصرف كنید.برای پیشگیری از استفراغ، هر 4 ساعت یك گرم پودر زنجبیل (نصف قاشق چایخوری) یا معادل آن یا روزانه سه بار دو عدد كپسول زنجبیل(یك گرم) مصرف كنید.البته می توانید یك تكه 8 گرمی زنجبیل تازه را نیز بجوید.
🌿برای بیماریهای ناشی از سرماخوردگی، تب ناشی از آنفلونزا، گلودرد، گرفتگیهای ناشی از قاعدگی یا سردرد، دو قاشق غذاخوری از دم كرده زنجبیل یا چندین ورق از ساقه ریشه دار تازه آنرا بخور دهید.برای درمان درد ورم مفاصل از آب، عصاره یا چای زنجبیل تازه به میزان روزانه 4 گرم مصرف كنید یا روغن آنرا روی مفصل دردناك بمالید یا ریشه تازه آنرا در ضماد داغ یا گازهای ضمادی قرار دهید و روی نقاط دارای درد بگذارید.

Posted in: Herbal Medicines