مسترزالو
از on 24 دی, 1397
44 views

تغذیه زالوها به چند دلیل قابل توجه است. یکی از آن ها این است که زالو های معمولی انگل های خارجی مکنده خون هستند و آنها به طور ماهرانه مقدار قابل توجه خون را بدون این که مشخص شود استفاده میکنند.این نیاز از طریق امکانات موجود در بدن زالو و بی حس کنندگی موضعی مرتفع میشود. دوم اینکه از لخته شدن خون در دستگاه گوارش باید جلوگیری کرد، در حین حرکت زالو به طور متناوت کوتاه و ضخیم و کشیده و نازک میشود و اگر دستگاه گوارش حاوی توده خون لخته شده باشد این امر غیر ممکن است. سرانجام، مجموعه ایی از تحقیقات نتوانستند فعالیت آنزیم های پروتئولیتیک در دستگاه گوارش زالو را تشخیص دهند و به نظر میرسد که عمل هضم به طور کلی توسط باکتری های همزیست انجام میشود.

آرواره های زالو در بخش های قبلی توضیح داده شود. زمانی که آرواره ها در بافت های میزبان وارد میشوند ترشح غدد بزاقی به زخم ریخته میشود. از زمان های قبل مشخص شده است که عصاره سر هیرودو حاوی ماده ضد انعقاد خون میباشد که به آن اسم هیرودین داده شده و حضور این ماده باعث میشود که ناحیه زخم برای مدت طولانی خونریزی داشته باشد. با این حال، Lindemann از چنین زخم هایی مقداری خون جمع کرد و متوجه شد که زمان انعقاد خون نرمال بوده است او متوجه شد که عصاره سر این زالو حاوی ماده ایی شبیه هیستامین است که باعث منبسط شدن عروق میشود بنابراین فرض کرد که در اصل هیستامین است که باعث منبسط شدن عروق میشود بنابراین فرض کرد که این ماده به زخم تزریق میشود و جریان آزادانه خون به دلیل بزرگ شدن خون ممانعت شود. او پیشنهاد کرد که عمل گزیدن و ترشح غدد بزاقی به دو مرحله تقسیم میشود: الف) مرحله گزیدن زمانی که گزش و شکاف ایجاد میشود و ترکیب مشابه هیستامین تزریق میشود. ب) مرحله مکیدن زمانی که جریان خون را ارواره عبور کند با ترشح حاوی هیرودین مخلوط میشود که از لخته شدن خون در چینه دان جلو گیری میکند به عبارت دیگر Stammers متوجه شد که جریان خونی که که در اثر زخم ایجاد شده توسط زالوی زمینی ایجاد شده است زمان لخته شدن آن غیر عادی است و زمانی که زالو آرواره خود را برمیدارد هشت دقیقه طول میکشد تا خون لخته شود بنا براین احتمالا مقدار مشخصی هیرودین به زخم تزریق شده است. بنا براین به نظر میرسد که ماده ضد انعقاد توسط همه زالو های مکنده خون تولید میشود ولی همه آنها این ماده را به زخم میزبان تزریق نمیکنند. بعضی از آنها به هیستامین تکیه میکنند تا جریان آزاد خون را نگه دارند و از ماده ضد انعقاد برای جلوگیری از لخته شدن خون حین نگهداری در چینه دان استفاده میکنند.هیرودین به شکل خالص تهیه شده و توسط Yanagisawa and yokoi آنالیز شد.آنها نشان دادند که این یک محصول هیدرولیز پروتئین با و وزن مولکولی ۸۵۲ است.

تولید مثل و رشد و نمو

فرایند های تولید مثلی زالو ها که با کرم های خاکی یا دیگر نرم تنان مقایسه میشوند ویژگی های جالبی را نشان میدهند.خود باروری معمولی است و در نمونه های بی نظیر یک الگوی مناسب از مراقبت نوزاد وجود دارد. روشی که با آن باروری انجام میشود در بیشتر خانواده قابل توجه است، در این مسیر اسپرم ها که در اسپرماتوفور محصور هستند به دیواره بدن زالوی دیگری متصل میشوند. اسپرم ها از طریق روشی که به درستی شناخته نشده است، از طریق دیواره بدن به سینوس های سلومیک و سپس به تخم دان ها وارد میشوند.مراقبت از نوزادها شامل اتصال هرکدام از جنین ها به دیواره شکمی بدن والدین میباشند که از طریق مناطق اکتودرمال به محل متصل میشوند و والدین میتوانند جنین های خود را زیر بدن برای چندین هفته نگه دارند و جریان آب زیر آن ها را به وسیله نوسانات ملایم پشتی_ شکمی عبور میدهند.

زالو هایی که بیشتر درمورد آنها اطلاعات موجود است. زالو های آب های شیرین نواحی معتدل هستند معمولا در بهار و اوایل تابستان به زاد و ولد میکنند که شرایط مصنوعی برای زالوی پرورشی را فراهم میکنید.

تخم گذاری و مراقبت از نوزاد

زمانی که باروری صورت پذیرفت تخم ها آماده هستند که در پیله گذاشته شوند. غالبا تاخیر قابل توجهی بین جفت گیری و پیله گذاری وجود دارد.

نحوه نگهداری زالو

برای نگهداری سالم زالو ها باید آب محل زندگی آنها را یک روز درمیان تعویض کرد چون زالو ها با ترشح مواد شیمیایی از جمله آمونیاک اکسیژن آب را از بین برده و به تدریج خود نیز ضعیف شده و کارایی خود را از دست میدهند و سر انجام پس از چند روز میمیرند بهتر است از آب کلرینه استفاده نشود و به جای آن از آب کلرینه استفاده نشود و به جای آن از آب مقطر یا آب بدون کلر استفاده نمود قبل از جابه جایی میبایست دمای آب را کنترل کرده و از تغیر دمای ناگهانی آب تعویضی خودداری کرد. زالو ها به گرما حساسند نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرند.

تنفس زالو

تنفس از طریق دیواره بدن صورت میگیرد به منظور تبادل گازی حرکت نوسانی در سراسر بدن برخی زالو ها مشاهده میشوند زالو های آبی تمایل دارند در سطح آب حرکت کنند تا از اکسیژن سطح آب استفاده کنند.

کاهش فشار اتمسفر منجر به کاهش اکسیژن محلول در آب میشود و در نتیجه زالوها به سطح آب میآیند تا کمبود اکسیژن خود را جبران کنند. در این حالت تعداد زالو ها در سطح آب ۹۰ درصد افزایش می یابد. به وسیله این نشانه میتوان وضعیت آب و هوایی را به راحتی پیش بینی کرد.

زالوی طبیعی رو به انقراض است به دلیل صید بی رویه صیادان در طبیعت  و جای خود را به زالوی پرورشی داده است و برای جلوگیری از انقراض این زالوی پر سود و پر کاربرد برای تکثیر و پرورش آن اقدام کنید و به شغلی پر سود و پر درآمد برسید.با حضور در کارگاه های آموزشی مستر زالو برای این شغل خود را آماده کنید

پست شده در: زالو